Zespoły

Nowy rok zacznę od klasyka polskiej sceny rockowej. Myślę, że idealnie pasuje do sytuacji w jakiej się znajdujemy i klimatycznie wpasuje się w imprezowy klimat. Zespół w południa Polski, rewelacyjnie przedstawia zestawienie trzech gatunków: Rock, Reggae, Punk. W tak przyjemny i miły sposób, weszli na rodzimą scenę muzyczną. Ciekawostką jest tytuł utworu który każdy "błędnie" mówiąc...

Przygoda z zespołem zaczęła się dość nietypowo... bo przez pomyłkę. Zespół którego szukałem, to Of Monster and Men, którego to utwór "Little talks", szalał po mojej głowie. Oczywiście znalazłem najpierw Of Mice & Men, którego to "Would You Still Be There", dodało mi tylko radości z obu utworów. Oczywiście różnica pomiędzy oboma zespołami, jest diametralna. Spokojny zespół z pogranicza altrocku i folkroku a  mocne brzmiemie metalcorowe, nu metalcorowe zdecydowanie odróżnia te składy.

Red to jest ideał muzyki której słucham. To właśnie oni tworzą coś, co w pełni oddaje piękno pogranicza Rocka i Metalu Alternatywnego. Przez pryzmat Red, poszukuję nowych zespołów, które choć trochę dadzą mi możliwość posłuchać czegoś nowego. Natomiast dość już może o zespole, bo o nim, to mogę pisać wiecznie, jak to potrafią niesamowicie uzupełnić, każdy fragment wydobywanego dźwięku.

Dobre basowe wejście i to lekko mroczne gitarowe brzmienie charakterystyczne dla alternatywnej sceny. Adema poznana właśnie przez utwór "Brand New Thing" na dobre zagościła w mojej bibliotece zespołów. Utwór który słuchamy nie jest już początkiem a prawie półmetkiem zespołu. Niestety zespół jak każdy przeżywał zmiany kadrowe co da się odczuć.

Tym razem rodzima produkcja zespołu ze wschodniej części naszego kraju. Choć zespół brzmi jak wyjęty żywcem z Kalifornii, jest to 100% skład Polski. Świetny pomysł na podbicie rynku, bardzo dobre wykonanie. Czego potrzeba więcej? No właśnie chyba kolejnych utworów. Fani takich zespołów jak Sum 41 czy Blink 182 zdecydowanie powinni na chwilę zatrzymać się i sprawdzić co zespół ma do zaoferowania.

Alfabetyczny spis zespołów